niedziela, 24 marca 2013

Tepes triumfuje w ostatnim konkursie tego sezonu !

Finałowy konkurs Pucharu Świata wygrał Jurij Tepes. Słoweniec zwycięstwo zapewnił sobie fenomenalnymi lotami na 217 i 214 m . Na drugim miejscu rywalizację zakończył Rune Velta, który uzyskał 207,5 i 217,5 m. Na najniższym stopniu podium uplasował się Peter Prevc. Drugi z reprezentacji Słowenii oddał skoki na 218 i 212,5 m.

Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła. Po skokach na 201,5 i 216 m ostatecznie zajął 5. lokatę. Na 8. miejscu został sklasyfikowany Kamil Stoch, z skokami na odległość 205,5 i 207 m. Na 18. miejscu rywalizację zakończył Maciej Kot (191 i 194 m), zaś Dawid Kubacki zajął 21. pozycję (189 i 190,5 m).

Bardzo dobre występy w ostatnich konkursach zaliczył Noriaki Kasai. Ten prawie 41. letni zawodnik z Japonii w każdym skoku łamał granicę 200 m. Jego loty były jednymi z najlepszych, które mogliśmy oglądać.

Tym też konkursem zakończyliśmy Puchar Świata 2012/2013. Miło było zobaczyć Kamila na podium klasyfikacji generalnej. Dla naszych zawodników był to okres fantastyczny i najlepszy w historii skoków narciarskich naszego kraju. Sezon ten przyniósł nam wiele emocji, ale podsumowanie go to inny temat, którym zajmę się w najbliższym czasie !

Gratuluję zawodnikom, ale także dziękuję zawodnikom za niesamowite emocje, a wam za to, że dzielnie kibicowaliście !