czwartek, 28 marca 2013

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle !

We wtorek 26. marca na skoczni Malince w Wiśle odbył się konkurs drużynowy. Złoty medal i zarazem mistrzostwo Polski wywalczyła drużyna AZS Zakopane I w rodzinnym składzie: Grzegorz Miętus, Jakub Kot, Krzysztof Miętus i Maciej Kot. Srebro przypadło drużynie KS Wisła Ustronianka I o składzie: Artur Kukuła, Aleksander Zniszczoł, Rafał Śliż oraz Piotr Żyła. Brązowy medal wywalczyła ekipa TS Wisła Zakopane I, w skład której wchodzili : Andrzej Gąsienica, Tomasz Pochwała, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki.

Z kolei wczoraj (27. marca) zawodnicy walczyli o indywidualny tytuł Mistrza Polski. Zmagania te wygrał Maciej Kot, który skokami na 131,5 i 132,5 m wyprzedził o niecały punkt Kamila Stocha (131,5 i 130,5 m). Trzecie miejsce zdobył Piotr Żyła skacząc na odległość 128,5 i 132 m.

Atmosfera na skoczni podczas zawodów była niesamowita. Wszyscy wspólnie kibicowali zawodnikom i świetnie się bawili. Walka pomiędzy skoczkami trwała do samego końca. Konkurs obfitował w wiele, bardzo dalekich skoków. Myślę, że Ci którzy pojechali na zawody nie żałują tego, bo naprawdę było warto. A Maciek zasłużył sobie na to zwycięstwo. ;)

Zaraz po wręczeniu medali i pucharów, nasza brązowa drużyna z Mistrzostw Świata została nagrodzona ze strony miasta Wisła. Kamil, Maciek, Piotrek oraz Dawid otrzymali obrazy z ich podobiznami.

Jeszcze raz gratuluję wszystkim zawodnikom !