niedziela, 3 lutego 2013

PK w Planicy !

Pierwszy konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Planicy wygrał Stefan Kraft. Austriak skokami na 129 i 126,5m wyprzedził naszego rodaka Stafana Hulę, który uzyskał 128,5 i 125,5m. Trzeci zaś był Anze Semenic (125 i 126m).

Oprócz Stefana do II serii awansował także Jan Ziobro (10. lokata), Łukasz Rutkowski (17. pozycja) oraz Rafał Śliż (28. lokata). Niestety awansu nie wywalczył Kuba Kot i Andrzej Zapotoczny, którzy zajęli odpowiednio 59. i 63. miejsce.

Z kolei w drugim konkursie zwycięstwo odniósł Stefan Hula. Nasz rodak oddając skoki na 129 i 130 m, wyprzedził Stefana Krafta (125 i 131 m). Na najniższym stopniu podium stanął Vegard Swensen ze skokami na 126 i 129,5 m.

W II serii zobaczyliśmy także: Jana Ziobro (20. miejsce), Łukasza Rutkowskiego (22. lokata) oraz Kubę Kota (25. pozycja). Awansu tym razem nie wywalczył Rafał Śliż oraz Andrzej Zapotoczny zajmując odpowiednio 48. i 56. miejsce.

Gratuluję zawodnikom a w szczególności Stefanowi Huli za dwa bardzo dobre występy :)