niedziela, 23 września 2012

Ałmaty i Klingenthal za nami !

Dzisiejszy konkurs Letniej Grand Prix w Ałmatach obył się w wietrznych warunkach. Zawody były często przerywane i też z tego powodu odbyła się tylko jedna seria.

A oto wyniki:
- 1 miejsce - Taku Takeuchi ze skokiem na odległość 129 m
- 2 miejsce - Jurij Tepes (131 m)
- 3 miejsce - Anders Bardal (131,5 m)

Nasi skoczkowie wypadli słabo. Piotr Żyła zajął 20 miejsce (123m), a Bartłomiej Kłusek dopiero 38 lokatę (110 m)

Fenomenalny skok oddał dzisiaj Simon Ammann, jednak zaliczył on upadek. [ KLIK ]

Kolejne zawody z serii LGP odbędą się w najbliższy weekend w austriackim Hinzenbach. Zobaczymy tam już m.in Macieja Kota, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego .

Z kolei w finałowym konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego wygrał po raz kolejny Wolfgang Loitzl. Austriak skokami 140 i 140,5 m wyprzedził Karla Geigera ( 139  i 140,5 m ) oraz Jakuba Jandę ( 140 i 137,5 m)