piątek, 23 sierpnia 2013

LGP w Hakubie : Krzysztof Biegun wygrywa !

Piątkowy konkurs LGP w Hakubie wygrał Krzysztof Biegun. Reprezentant Polski skokami na 130 i 129 m wyprzedził Simona Ammanna, który po skokach na 132 i 125,5 m zajął 2. miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Cestimir Kozistek ze skokami na 128,5 i 126 m.

Zaraz za podium znalazł się Jan Ziobro, uzyskując odległości 132 i 123 m.
W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Klemens Murańka - 7. lokata, Aleksander Zniszczoł - 9. pozycja oraz Bartłomiej Kłusek - 10. miejsce.
Do drugiej serii awansował także Grzegorz Miętus, który konkurs zakończył na 30. lokacie.
Niestety awansu nie udało się wywalczyć Krzysztofowi Leji, który konkurs zakończył na 40. miejscu.

Myślę, że w 100 % możemy być zadowoleni z występu naszych reprezentantów. Krzysztof Biegun swoimi skokami potwierdził to, że jest w bardzo dobrej formie.

Gratuluję Krzysiowi zwycięstwa, a pozostałym zawodnikom udanego występu :)

Pozdrawiam ! :)

czwartek, 15 sierpnia 2013

LGP w Courchevel: Wellinger wygrywa.

Zawody z cyklu LGP w Courchevel wygrał Andreas Wellinger. Reprezentant Niemiec znokautował swoich przeciwników dwoma dalekimi skokami na 131,5 m. Za raz za nim uplasowali się jego rodacy. Na drugim stopniu stanął Andreas Wank (130 i 127,5 m), zaś na trzecim miejscu znalazł się Michael Neumayer (125,5 i 127 m).

Najlepiej wśród Polaków wypadł Kamil Stoch (127,5 i 126 m) zajmując miejsce tuż za podium. Dawid Kubacki uplasował się na 6. lokacie, Jan Ziobro na 8. miejscu, Maciej Kot był 10. zaś Piotr Żyła zajął 11. miejsce.

Dzisiejsze podium należało do Niemiec !

Tegoroczne zawody z cyklu LGP dają nam wiele do myślenia. Porównując z sobą poprzednie doszłam do wniosku, że w fenomenalnej formie są zawodnicy z Niemiec. Każdy z nich oddaje skoki na na prawdę wysokim poziomie, a sam Andreas Wellinger ukazuje nam jak dobrze przygotował się do tego sezonu i że potrafi królować nad innymi. Także Polacy pokazują wszystkim, że są godnymi przeciwnikami i to oni stanowią przeszkodę do najwyższych lokat. Dzisiejsze zawody, w których każdy z Polaków znalazł się w "pierwszje 11" tylko podkreślają tą niesamowitą formę naszych sportowców.

Mam nadzieję, że genialna forma naszych zawodników utrzyma się do olimpiady i wtedy będziemy mogli oglądać prawdziwe starcie gigantów na skoczni !

Gratuluję zawodnikom za wspaniały występ !

Pozdrawiam :)

LGP w Courchevel: Jan Ziobro najlepszy w kwalifikacjach !

Kwalifikacje do wieczornego konkursu mężczyzn w Courchevel wygrał Jan Ziobro. Reprezentant Polski skokiem na 126 m wyprzedził Marinusa Krausa (123,5 m) oraz Denisa Korniłowa (120 m).

Wśród Polaków obok Jana Ziobro występ zapewnił sobie: Dawid Kubacki - 6. lokata oraz Piotr Żyła - 10. miejsce. Niestety awansu nie wywalczył Stefan Hula i Krzysztof Miętus, którzy zajęli odpowiednio 56. i 57. miejsce.

Maciej Kot i Kamil Stoch nie brali udziału w kwalifikacjach, gdyż występ mają zagwarantowany.